ESKALÁTORY.CZ - eskalátor

Reklama

VÝTAHY SERVER - o výtazích od A do Z...

Reklama

ESKALÁTORY.CZ - eskalátor ESKALÁTORY.CZ - čárka

ČLÁNKY NA TÉMA ESKALÁTORY

VÝMĚNA ESKALÁTORŮ NA DEVĚT MĚSÍCŮ UZAVŘELA VSTUP DO METRA NA ANDĚLU - idnes.cz
Pražané se od pondělí musejí obejít bez možnosti vstoupit do stanice metra Anděl stejnojmenným severním vestibulem z Nádražní ulice. Kvůli výměně zastaralých eskalátorů ze sovětské éry bude možné pod zem vejít pouze od autobusového nádraží Na Knížecí. Oprava potrvá do června 2018...
Celý článek...


UVNITŘ ESKALÁTORŮ: RUSKÉ „SCHODY“ JSOU NEJRYCHLEJŠÍ, NOVÉ SVÍTÍ ZELENĚ - technet.cz
S opravou či výměnou eskalátorů v metru se setkáváme každou chvíli. Někdy za ni může špína z ulice, jindy zaseknutý kabát. Výměna pojízdných schodů za nové je pak důsledkem jejich celkového opotřebení.
Celý článek...


POSUZOVÁNÍ BEZPEČNOSTI PROVOZOVANÝCH POHYBLIVÝCH SCHODŮ A CHODNÍKŮ PODLE ČSN EN 115-2 - pressweb.cz
Pohyblivé schody a pohyblivé chodníky (eskalátory a travelátory) mají historicky obdobný vývoj jako výtahy. První eskalátor vznikl v roce 1899 v New Yorku a o jeho rozvoj se z počátku, stejně jako u výtahů, zasloužila firma OTIS. V Československu se objevil první eskalátor v Praze v roce 1926, byl v dřevěném provedení a nahradil bývalou starou pozemní lanovou dráhu na Letnou. V roce 1939 byl otevřen moderní obchodní dům Bílá labuť společnosti Brouk a Babka, jehož eskalátory byly dlouho jedinými v Praze.
Celý článek...


JAK PRACUJE ESKALÁTOR - 21stoleti.cz
Lze si vůbec podzemní dráhu představit bez jezdících schodů? V současnosti asi těžko. Ovšem eskalátory najdeme na mnoha dalších místech, ať už na letištích, v obchodních centrech nebo třeba v zábavních komplexech. Eskalátor není vlastně nic jiného než řetězový přepravník. Takovým přepravníkem se obvykle přepravuje zboží nebo na pásech součástky ve fabrice. Eskalátory mají však specifickou vlastnost; jsou k určeny především k přepravě lidí.
Celý článek...

CHLAPCE ZRANIL ESKALÁTOR V METRU, DOSTANE 220 TISÍC KČ - centrum.cz
Pražský dopravní podnik (DPP) vyplatí chlapci, kterému před třemi lety skříply pojízdné schody v metru nohu a způsobily mu vážné zranění, bolestné 220 000 korun. DPP to v pondělí potvrdil televizi Nova.
Celý článek...

PO ESKALÁTORU ZBYLY JEN ZÁKLADY - denik.cz
V těsném sousedství chodníku ze Špičáku na krumlovský Vyšehrad skrývá porost zbytky konstrukce a technického zázemí eskalátoru.
Celý článek...

ESKALÁTOR V METRU ZRANIL DÍTĚ. ČEKÁ HO OPERACE - nova.cz
Do pohyblivých schodů v metru se zaklínil malý chlapec. Skončil v nemocnici. Pražský dopravní podnik řeší další případ dítěte zaklíněného na pohyblivých schodech. Tentokrát zachytily eskalátory čtyřletého chlapce ve stanici metra Anděl, a to asi ve dvou třetinách jeho délky při jízdě směrem dolů.
Celý článek...

ESKALÁTOR PŘIPRAVIL DÍTĚ O PRSTY. OTEC: BYL TO ŠOK - nova.cz
Sedmiletý chlapec jel s otcem a sestrou do kina. Na pojízdných schodech pražského metra ale pro něj začaly krušné chvíle. Noha se sedmiletému chlapci do eskalátoru zaklínila v pátek večer ve stanici metra trasy B na Václavském náměstí.
Celý článek...

ESKALÁTOR V METRU ZNOVU PORANIL CHLAPCE - ceskatelevize.cz
Eskalátor v pražském metru na Andělu poranil na noze chlapce. Sanitka ho převezla do motolské nemocnice. Za půl roku jde o druhé podobné zranění. V srpnu poranil eskalátor malé dítě, lékaři mu následně museli amputovat tři prsty.
Celý článek...

ESKALÁTOR V METRU ROZŘÍZL CHLAPCI BOTU. DOSTAL TŘI TISÍCE - tyden.cz
Eskalátory v pražském metru jsou skrytým nebezpečím. Připomněl to srpnový případ malého chlapce, kterému amputovaly tři prsty na noze. A nejedná se o případ ojedinělý. Serveru lidovky.cz se ozvala žena s podobnou zkušeností. Před rokem se jejímu pětiletému synovi zaklínila noha v pojízdných schodech. Botu se jí ale podařilo rychle vyzout a k vážnějšímu zranění tak nedošlo.
Celý článek...

OTEC CHLAPCE ZRANĚNÉHO ESKALÁTOREM PODAL TRESTNÍ OZNÁMENÍ - tyden.cz
Otec chlapce, kterému eskalátor amputoval prsty, podal trestní oznámení na neznámého pachatele. S odvoláním na jeho právního zástupce Roberta Pelikána o tom informoval server tn.cz.
Celý článek...

Reklama

VÝTAHY SERVER - oborový informační server